Victoria Arduino

Inspired by your passion.

Coffee Servis Praha prodej a servis kávovarů v Praze a okolí

Kávovary Victoria Arduino jsou dnes symbolem kávové historie jak italských, tak i evropských zvyků a kultury. Když zmíníme Victoria Arduino, v pozadí mysli se nám nevyvratitelně musí vybavit literatura, umění či společnost, protože Victoria Arduino je a byla symbolem míst, kde se tvořilo. Symbol znamená „spojení“. Symbol je čímsi, co vytváří identitu, hodnotu. Co tedy Victoria Arduino symbolizuje? Krásu, eleganci, rafinovanost, exkluzivitu, jedinečnost, společnost, elitářství, kvalitu a dokonalost.

První kávovar Victoria Arduino spatřil světlo světa v roce 1905. Pier Teresio Arduino, vynálezce, inženýr, ale zejména inovátor, který se snažil (úspěšně) „spojit“ klasiku, modernost, styl a potěšení v jedno, tehdy přemýšlel, kam se svět kaváren ubírá, po tom, co na trh přišly první espresso kávovary.

Historie společnosti

1905

V době, kdy se kávovary měnily v old school, si mladý Pier Teresio Arduino uvědomil, že se svět kávových obchodů a barů mění. Navrhl vytvořit nový typ zařízení, kávovar, který měl zajistit rychlý, snadný a bezpečný způsob, jak dodávat kávu. Uvědomil si, že bude potřeba vyměnit bojler z důvodu zvýšení výkonu. Použil své technické znalosti, které se naučil na škole, a s jistotou, kterou získal díky lokomotivám, se kterými se setkal na vojně (pracoval s parními kotli), začal pracovat na návrhu kávovaru.

1910

V roce 1910 si dal Pier Teresio Arduino za cíl nový projekt, ve kterém nechtěl znovu vytvořit kávovar ohřívající už připravenou kávu, ale opravdový stroj pro okamžitou přípravu kávy. Nový kávovar měl na jedné straně páku s rychlým systémem pro přípravu kávy, na druhé straně filtrační zásobník plný mleté kávy, který se dal stlačit, dokud infuze nezačala protékat skrze trubičku. V roce 1910 byl přijat patent s číslem 108873 s registrací č. 325/195910.

1920

Mezi nově vznikajícími kávovary značky Victoria Arduino se objevil model označovaný jako rodinný (family-type). Byl celý z chromu a s elektrickými funkcemi a dokázal vyrobit až šest šálků kávy najednou. Byla to opravdová nádhera a efektivita v jednom. Kávovar byl pouze 30 centimetrů vysoký. Díky otevíracímu kohoutku na vršku kávovaru se pára z bojleru po dosažení optimálního tlaku uvolnila a protlačila tak vodu skrz mletou kávu.

1922

Tzv. nástěnný stroj (mural machine) je vskutku originální. Získal označení „mural”, protože byl přišroubováván na zdi kaváren. Byl zásobován vodou přímo z vodovodu skrze pístové čerpadlo, které díky páce načerpalo přesné množství vody do ohřívače (elektrického, plynového a dalších).

1927

V roce 1926 zadala společnost Victoria Arduino požadavek na registraci práva průmyslového vlastnictví, který byl přijat v roce 1927. Toto právo umožňovalo společnosti patentovat nový systém, který používal horkou vodu místo páry k vaření kávy. K vyzkoušení tohoto patentu byl vytvořen dvoupákový kávovar, kde každá páka měla ruční čerpadlo, které skrz píst tlačilo vodu o ideální teplotě do mleté kávy.

1946

V roce 1946 společnost Victoria Arduino spolupracovala s mezinárodně uznávaným architektem a nábytkovým návrhářem Luigim Cacciou Dominionim. Luigi vytvořil sérii WAT series, která zahrnovala modely Unovat s jednou pákou a Supervat a Watt se čtyřmi pákami.

1951

V roce 1951 Victoria Arduino vytvořila pojízdný stánek pojmenovaný Carrel bar, s plynovým bojlerem, vytvořený přímo pro pouliční baristy. Tento mobilní bar se stal podstatnou součástí akcí, výstav, ale také nalezl své místo po boku hlavních vlakových nádraží.

1953

V padesátých letech vytvořila Victoria Arduino první automat na kávu, podobné automaty často vídáme i v současnosti.

1968

Na konci šedesátých let výroba vertikálních kávovarů začala být opět populární. V této době byly vyrobeny nové modely Venus a Venus Family, které jsou dodnes důležitou součástí výroby a slaví úspěch. Model Venus Family se vyjímal díky svému vibračnímu čerpadlu.

2001

Na konci roku 2001 se majitel společnosti Michele Mecandelli rozhodl předat Victorii Arduino firmě Nuova Simonelli. Tyto dvě společnosti už spolupracovaly v předchozích letech, a z tohoto důvodu se také spojily. Díky této spolupráci začal projekt Piera Teresia Arduina z počátku dvacátého století vzkvétat. Toužil po společnosti, která neprodává jenom kávovary, ale také spojuje filozofické a literární teorie a šíří kávovou kulturu po světě.

2005

V roce 2005 k příležitosti stého výročí Victoria Arduino vydala sběratelský kousek pojmenovaný Venus Century. Byl to vertikální espresso kávovar s minimalistickým vzhledem vyrobený v nákladu pouhých sta kusů. Kávovar s číslem 000 byl darován papeži Benediktu XVI., který je velkým milovníkem kávy.

2013

Představen Mythos: nová generace mlýnků s funkcí On Demand s vylepšenou technologií a promyšlenými detaily, které uspokojí i ty nejnáročnější baristy.

2014

V roce 2014 spatřil světlo světa kávovar VA388 Black Eagle, špičkový stoj s high-end technologií, která baristu ponoří do zvláštní jedinečnosti kávy. Pro výrobu tohoto kávovaru dala společnost dohromady tým vědců, profesionálů, designérů a nejzkušenějších baristů. Výsledek bylo vytvoření pohledného kávovaru, který se stal středem pozornosti v každé kavárně, kterou zdobí.

2015

Nejlepší baristé světa si zaslouží nejlepší výbavu, aby ukázali svá dokonalá představení. Od roku 2015 se stal VA388 oficiálním kávovarem používaným na Mistrovstvích světa baristů.

2019

Představen model Eagle One. Je odpovědí pro novou generaci kaváren, kde design, výkon a ekologická udržitelnost hrají hlavní roli. Lepší udržitelnosti je dosaženo díky implementaci nových technologií: Eagle One nabízí nový systém ohřevu vody, díky kterému šetří energii při plném zachování výkonu. Je k dispozici ve dvou dodatečných úpravách: Rock Grey a Wood.