NUOVA SIMONELLI

Coffee machines for life.

Nuova Simonelli je italská společnost se zkušenostmi a tradicí sahající daleko do minulosti. Společnost vyrábí espresso kávovary a prodává je do celého světa od roku 1936. V dnešní době se může Nuova Simonelli pochlubit širokou škálou produktů, které jsou schopné plnit očekávání těch nejnáročnějších zákazníků.

Investice společnosti do výzkumu a vývoje nových technologií posunulo společnost na úplný vrchol v oboru, o čem svědčí i výhradní sponzoring Mistrovství světa baristů (World Barista Championship) nebo udělení ocenění Compasso d’Oro v oblasti inovací designu, ergonomie kávovaru a přínosu v oblasti špičkové aplikace technologií.

Historie společnosti

1936

Orlando Simonelli v Cessapalombu vytvořil svůj první kávovar; pojmenoval ho 1936 dle roku vzniku. Jednalo se o vskutku inovativní a technologicky pokrokový stroj.

1946

Simonelliho společnost se přestěhovala do Tolentina, došlo k navýšení produkce a růstu prodejů v celé střední Itálii.

1950

Simonelli vytvořil kávovar Selene, který byl technologickou revolucí, jelikož byl úplně prvním kávovarem s hydraulickým čerpadlem.

1959

Uvedení modelu Eureka – kávovaru s inovativním designem a technologiemi. Je vybaven olejovým čerpadlem, 5litrovými bojlery a výměníky tepla.

1969

Dochází ke změnám ve vedení společnost, mění se vlastník a také název: ze Simonelli se stává Nuova Simonelli.

1973

Nuova Simonelli představuje první kávovar navržený pro používání v rodinách a malých společnostech – model Elli. Je vybaven vnitřní pumpou, výměníkem tepla, parní tryskou a měděným bojlerem. Poloprofesionální kávovar s designem do domácnosti – víc než jen malý elektrospotřebič.

1975

Představení ISX – prvního kávovaru s elektronickými součástkami. Kávovar byl dostupný v elektronické a poloautomatické verzi s objemovým dávkovačem.

1976

Společnost se přestěhovala do nového sídla, s připojenou továrnou v Belforte del Chienti (dnešní správní sídlo).

1982

Zrození modelu Mia – rodinného espresso kávovaru. Byl unikátní díky svému modernímu, kompaktnímu a velmi originálnímu designu. I přes své hodně malé rozměry je vybaven kompletním systémem mechanických součástí převzatých z profesionálních strojů.

1984

Představení prvního superautomatického značkového kávovaru Nuova Simonelli. Nese název Logica a je prezentován jako naprosto inovativní: stačí zmáčknout tlačítko a kávovar se postará o zbytek. Jednoduchost ovládání tohoto nového přístroje otevřela dveře na nové zahraniční trhy.

1985

Uvedení modelu Program, prvního tradičního kávovaru vybaveného skutečným počítačem. Poloautomatická verze zjednodušuje základní operace při zachování nejvyšší kvality. Volumetrická verze využívá elektroniku pro programování funkcí, například automatické zapnutí / vypnutí, elektronická kontrola mletí (patentováno), připojení k pokladně.

1990

Nuova Simonelli představuje Yacht Club, jediný profesionální espresso kávovar svého druhu. Kryt, s okénkem z temperovaného skla, je vyroben z pravého olivového, jilmového nebo jasanového dřeva. Jeho image a název vytváří okamžité propojení s mořem, přístavními bary, plachetnicemi, plážovými letovisky a přímořskými restauracemi a hotely.

1993

V návaznosti na úspěch na exportních trzích společnost zakládá severoamerickou divizi se sídlem ve Ferndale ve státě Washington.

Velkým krokem v uplatnění elektroniky v kávovarech je uvedení modelu Master. Modelová řada zahrnuje Master Coffee, Master Coffee Plus a modul na ohřívání hrnků Master Cup. Master Coffee je superautomatický kávovar s dávkovačem množství, který pomáhá baristovi.

1999

Uvedení modelu Oscar, poloprofesionálního kávovaru s vysoce technologickými funkcemi. Má termokompenzovanou hlavu kávovaru, poloprofesionální ohřívač vody a termosyfonový ohřev vody.

2001

Nuova Simonelli kupuje prestižní značku s bohatou historií – Victoria Arduino, čímž se stává lídrem i v segmentu luxusních strojů.

Uvedení modelu Jazz, kompaktního stroje, který se snadno používá a udržuje.

Uvedení Caffetteria Italiana. Mezi jeho mimořádné vlastnosti patří dvojitý mlýnek-dávkovač (s přizpůsobitelnou chutí smícháním dvou druhů kávy), dvojitý ohřívač, dávkovací hlava s variabilním nastavením, programování tlaku, dálkové připojení přes internet a technická pomoc.

2004

Model Aurelia je vlajkovou lodí Nuova Simonelli. Je pojmenován po slavné římské cestě, což podtrhuje jeho nadčasovost. Kávovar disponuje mnoha funkcemi, které jej činí jedinečným a technicky zcela převyšujícím tradiční espresso kávovary: plynulost utahování páky, vzdálenost mezi pákami, materiály použité pro ovládání, nastavitelný jas displeje, snadnost čištění, systém push & pull.

2005

Uvedení do provozu nového výrobního závodu ve Fonte Moreto (Belforte del Chienti), který se rozkládá na ploše 20 tisíc metrů čtverečních a je schopen vyrábět přístroj každé 4 minuty.

Uvedení modelu Appia – poloautomatického a volumetrického kávovaru. Se strojem Aurelia má hodně společného: autosteam – programování teploty mléka, které má být ohříváno, systém SIS – s „jemným” systémem dvojité předběžné infuze, který nasává kávové lůžko pro krémové espresso. Appia je nepostradatelný stroj s vynikajícím výkonem.

2006

Nuova Simonelli slaví 70 let v odvětví založením Espresso Ideas – moderního časopisu nabitého nápady pro ty nejlepší v oboru.

2008

Model Aurelia je zvolen jako oficiální kávovar pro Mistrovství světa baristů (WBC – World Barista Championship) v letech 2008-2011.

2009

Gwilym Davies vyhrává Mistrovství světa baristů s Aurelia Competizione na World Barista Championship v Atlantě.

2010

Mistrovství světa baristů se koná v Londýně a nejlepší baristé světa si zamilovali práci s modelem Aurelia Competizione .

2011

Nuova Simonelli představuje inovativní T3 technologii, která zaručuje maximální termální stabilitu skrze trojí regulaci teploty (voda, pára, hlava).

2012

Model Aurelia II s inovativní T3 technologií je vybrán jako oficiální kávovar pro Mistrovství světa baristů v letech 2012-2014.

2013

Na veletrhu Host Milano je představen kompaktní model mlýnku Mythos One s funkcí On Demand zajišťující inovativní inteligentní řízení teploty mlecí komory a stálé dávkování, a díky tomu i lepší chuť espressa.

2014

Organizace The World Coffee Events zvolila společnost Nuova Simonelli jako partnera Mistrovství světa baristů v letech 2015-2017, zvoleným kávovarem se stal VA388 Black Eagle značky Victoria Arduino z portfolia Nuova Simonelli.

2017

Nuova Simonelli uvádí na trh nový kávovar Aurelia Wave, který ztělesňuje novou éru růstu kávového průmyslu. Aurelia Wave nabízí ekologickou udržitelnost, digitální rozhraní, nové technologie jako Smart Water Technology, Pulse Jet ergonomii a technologii, T3 technologii a Pulse-Purge technologii.

Na veletrhu Host Milano je představen Prontobar Touch – superautomatický kávovar s nejpokrokovějšími technologiemi, v elegantním a kompaktním stylu zdůrazněným jeho lineárním designem.

2019

Appia Life je vytvořen na bázi úspěšného modelu Appia. Díky své vysoké produktivitě a výkonu si tento kávovar oblíbily tisíce baristů po celém světě. Je jednoduchý a inovativní.